Natuurlijk mag in de laatste weken van het jaar een laatste boekenrondje niet ontbreken. Ik twijfelde even, want toen ik mijn stapeltje bekeek dacht ik: het zijn wel allemaal boeken vol feelgood. Maar ik schaam me daar geen moment voor. De afgelopen maanden had ik vooral behoefte aan verhalen die licht zijn, warm aanvoelen en passen bij de aanloop naar kerst.
Dat is misschien wel het mooiste aan lezen. Je kunt altijd kiezen wat bij je past, precies op dat moment. Soms wil je verdieping, soms troost, soms gewoon een boek dat je met een glimlach dichtslaat. Boeken kunnen meebewegen met je stemming en je gemoedsrust, en juist in deze tijd van het jaar gunde ik mezelf dat ook. Daarom sluit ik 2025 af met boeken die fijn zijn om te lezen, en die een warm gevoel toevoegen aan deze soms donkere dagen.
De 20 – Sam Holland
Voordat ik je meeneem in de boeken vol feelgood, bespreek ik eerst een thriller met je. Ik had dit boek al een tijdje ongelezen op mijn e-reader staan, dus hoog tijd. Ik had niet eerder iets van Sam Holland gelezen en ik was aangenaam verrast. Het bleek een echte pageturner met een erg verrassend slot, zo eentje die je niet ziet aankomen. Hieronder vind je in het kort waar deze thriller over gaat.
In het holst van de nacht arriveert rechercheur Adam Bishop op de plek waar een flink toegetakeld lichaam is ontdekt. Het is een gruwelijk tafereel, maar het met spuitbus aangebrachte cijfer boven het lijk bezorgt Adam pas écht koude rillingen. Er zijn namelijk al meer slachtoffers, en bij elk lichaam is een nummer gevonden: 20, 19, 18… De moordenaar telt af, maar waarom? Adam heeft geen idee wat het motief is, totdat dr. Romilly Cole bij hem aanklopt en hem erop wijst dat de zaak overeenkomsten vertoont met een reeks moorden die vijfentwintig jaar geleden plaatsvond. Het is een zaak uit Romilly’s verleden die haar blijft achtervolgen. Nu maakt de moordenaar het echter persoonlijk. 4, 3, 2…
De Cinnamon Bun Bookstore – Laurie Gilmore (Dream Harbor 2)
In mijn vorige boekenblog schreef ik dat ik het eerste deel uit de Dream Harbor-serie had gelezen: Het Pumpkin Spice Café is een heerlijke cosy small town romance van TikTok-fenomeen Laurie Gilmore. Dit boek is het eerste deel van de Dream Harbor. Niks leuker om dan verder te lezen in deze serie boeken vol feelgood. Ik las nu delen 2 en 3.
Deel 2 gaat over Hazel die in haar knusse Cinnamon Bun Boekhandel opeens in een boek een geheim bericht vindt. Ze weet niet wat ze ermee aan moet. Als er meer geheimzinnige codes opduiken, besluit ze het mysterie te ontrafelen met de hulp van Noah, een knappe en charmante visser uit Dream Harbor. Hij houdt wel van avontuur, vooral als het betekent dat hij kan samenwerken met deze leuke boekverkoopster op wie hij al maanden een oogje op heeft. Hazel is niet op zoek naar liefde, maar tijdens hun speurtocht door het stadje beginnen de vonken toch over te slaan.
De Christmas Tree Winkel – Laurie Gilmore (Dream Harbor 3)
Door naar deel 3 van de Dream Harbor-serie. En de titel verraadt het al, dit boek past perfect bij deze tijd van het jaar!
Kira haat kerst, wat best onhandig is, aangezien ze net een kerstboombedrijf heeft overgenomen in het charmante plaatsje Dream Harbor. Bennett probeert te ontsnappen aan zijn chaotische leven en een reeks rampzalige dates in Californië. Tijdens zijn verblijf in Dream Harbor ontmoet hij Kira, de humeurige eigenaresse die duidelijk geen idee heeft hoe ze haar bedrijf moet runnen. Hoewel Kira zijn hulp stug afslaat, belandt Benett per ongeluk opnieuw in haar boomgaard. En wanneer ze hem een kerstboom ziet omzagen, begint Kira zich af te vragen waarom ze zijn hulp ooit heeft geweigerd.
Goed om te weten: de boeken in de Dream Harbor-serie kunnen worden gelezen als een standalone.
Op eigen benen – Jenny Colgan
Dit is het eerste deel van een driedelige serie van Jenny Colgan. Ik heb al veel van haar gelezen, want haar feelgoodboeken bevallen me altijd goed. Als ik zin heb in feelgood, grijp ik eigenlijk het liefst naar een boek van Jenny Colgan. Des te leuker dat ik deze serie nog niet kende, die zich afspeelt op een Engelse kostschool. Het deed me meteen denken aan Pitty naar Kostschool van Enid Blyton. Misschien herken je die ook nog? Hoe dan ook: een nieuwe Colgan-serie om aan te beginnen, en deel één las heerlijk weg.
Het is heerlijk zonnig in Cornwall als het schooljaar begint op het kleine internaat aan zee. Maggie, de nieuwste lerares in Downey House, is vastbesloten haar stempel te drukken, maar zal dat ten koste gaan van haar relatie met de veilige, betrouwbare Stan?Simone heeft een studiebeurs gewonnen en wil haar ouders trots maken. Wanneer ze hoort dat ze een kamer moet delen met de populaire, mooie, slimme meisjes van Downey House, beseft ze dat ze snel vrienden moet vinden. Fliss is woedend. Ze wilde helemaal niet naar een kostschool en vindt het verschrikkelijk om van huis weg te zijn. Terwijl Simone wanhopig probeert erbij te horen, probeert Fliss wanhopig er weg te komen.
Zoals kerst bedoeld is – Vanessa Thuyns
Ieder jaar in december vind ik het leuk om een boek te lezen dat zich afspeelt rond kerst. Na de Christmas Tree winkel las ik nog een tweede kerstfeelgood, na een tip van mijn zus. Hoewel feelgood van Nederlandse bodem me meestal niet meteen trekt, en ik niet precies weet waarom, was dit er wel eentje om lekker mee op de bank te kruipen. Zoals kerst bedoeld is, verscheen een aantal weken geleden en gaat over familie De Koning.
De familie De Koning vierde kerst altijd samen – tot moeder drie jaar geleden overleed. Sindsdien is iedereen zijn eigen weg gegaan en voelt kerst meer als een verplichting dan een feest. Dit jaar besluit vader het anders te doen. Geen traditioneel kerstdiner in het ouderlijk huis, maar een knusse cottage in een idyllisch Engels dorpje, voor een échte kerstvakantie. Het plan? Een warme, nostalgische familiebijeenkomst, net als in een kerstfilm. De realiteit? Niemand heeft er zin in. Maar als vader aankondigt dat hij iets belangrijks te vertellen heeft, is weigeren geen optie.
Tot slot nog even dit…
Hoe kijk jij aan tegen feelgood boeken? Houd je ervan op bepaalde momenten of laat je ze links liggen? Met deze dosis kan ik er weer eerst tegenaan. Daarom heb ik me nu getrakteerd op het 8e deel uit de Cormoran Strike-serie. Met meer dan 1000 bladzijden ben ik daarmee de rest van het jaar wel zoet.
Naast dat ik de boeken geweldig vind, vind ik de serie ook leuk te kijken. Die is goed gemaakt. Vaak leen ik ’m op dvd bij de bibliotheek, alleen is de dvd-speler tijdens de verhuizing zoekgeraakt. Alle dozen zijn inmiddels uitgepakt, maar hij is nergens boven water gekomen. Heel gek… misschien is hij op een mysterieuze manier meeverhuisd en moeten we toch nog eens een serieuze zoekactie op touw zetten.
Dit artikel bevat affiliate links waar ik een kleine commissie van ontvang. Als je een boek koopt via zo’n link krijg ik een kleine vergoeding. Als koper merk jij daar niets van, je betaalt niet extra. Met zo kan ik mijn blog blijven onderhouden.




Ik vind feelgood boeken ook heerlijk om te lezen! Zeker ‘s avonds voor het slapen. Ik lees verder ook heel breed, bijna alle genres muv fantasy. Ik vind het ook fijn om per auteur te lezen, 3-4 achter elkaar. Dat lukt bij feelgood ook altijd 🙂
Bedankt voor je leuke reactie Ilse! Feelgood is zeker goed voor het slapen gaan! En als je een leuke boekentip voor mij hebt, kom maar door! Veel leesplezier!
Je hebt precies dezelfde smaak als ik qua boeken. Ik kijk daarom altijd uit naar je nieuwe lijstjes. Vaak staan er boeken bij die ik zelf al heb gelezen, en de rest zet ik dan meteen op m’n lijstje. Deel 8 van Strike heb ik net uit, echt geweldig weer. En gisteren las ik deel 5 van Dream Harbor uit. Dankzij jou komen De 20 en Zoals Kerst bedoeld is nu ook op mijn lijstje. Bedankt voor de inspiratie!
Leuk om van je te horen Silvie! En dat we dezelfde smaak hebben. Jij hebt Strike 8 dus al uit, ik ben nog niet eens halverwege maar vind het nu al goed. Als je nog een leuke tip voor mij hebt, laat het me weten! En veel leesplezier en leuk dat je me volgt en inspiratie haalt uit mijn boekenlijstjes.